Otwarcie Pawilonu D – nowej poradni dziecięcej

Otwarcie Pawilonu D SCCS - 2

Z dumą i radością informujemy, że w listopadzie br. Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu uruchomiło nowoczesną poradnię niewydolności serca, kardiologiczną i transplantacyjną dla dzieci z całego kraju.

Remont i modernizacja dawnego budynku SCCS (tzw. Pawilonu D), położonego w sąsiedztwie szpitala, jego dostosowanie do wysokich wymagań leczonych dzieci i ich rodziców możliwe były dzięki dofinansowaniu projektu ze środków Ministerstwa Zdrowia, w ramach programu POLGRAFT – na rzecz poprawienia infrastruktury ośrodków tranplantacyjnych w kraju.

To radosny i długo oczekiwany dzień dla naszej całej transplantacyjnej i kardiologicznej rodziny – powiedział podczas otwarcia prof. Marian Zembala, dyrektor SCCS.

Na terenie obieku znajduje się także nowoczesne i bardzo potrzebne Laboratorium Immunologii Transplantacyjnej, kierowane przez dr. Sławomira Żeglenia, oraz tymczasowa siedziba ośrodka badawczego KardioMed Silesia (do czasu wybudowania nowego obiektu przez KMS), kierowana przez wybitnego naukowca, prof. dr hab. Marka Radomskiego, światowej sławy eksperta w dziedzinie nanomedycyny i biotechnologii.