prof. dr hab. n. med. Lech Poloński

Lech Poloński

Kardiolog, kierownik III Katedry i oddziału Klinicznego Kardiologii SUM w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, konsultant wojewódzki w dziedzinie kardiologii, wielu rad programowych czasopism medycznych. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. Platynowego Lauru Umiejętności i Kompetencji, przyznawanego przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach, nagród Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Złotego Medalu Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.

 

Twórca Ogólnopolskiego Rejestru Ostrych Zespołów Wieńcowych, jednego z największych rejestrów kardiologicznych na świecie, umożliwiającego po raz pierwszy na taką skalę rzetelną analizę i ocenę epidemiologii, sposobów leczenia i efektywności różnych strategii postępowania w OZW. Wyniki rejestru wykorzystywane są przez lekarzy, konsultantów wojewódzkich w dziedzinie kardiologii oraz Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

W Śląskim Centrum Chorób Serca pracuje od 1998 roku, wcześniej związany był zawodowo z sąsiadującym z SCCS Szpitalem Specjalistycznym.

 

Zapytany o plany zawodowe na przyszłośc odpowiada: Stałe rozwijanie SCCS. Najważniejsze, by krzepł nasz Zespół, byśmy mieli zawsze sprzyjające warunki do leczenia pacjentów i prowadzenia badań naukowych.

 

Prof. Lech Poloński mieszka w Zabrzu. Jest ojcem dwojga dorosłych już dzieci: Dariusza i Joanny, dziadkiem Julka.